• rumba@lemmy.zip
      link
      fedilink
      English
      arrow-up
      7
      ·
      22 hours ago

      I have space, I keep 50lbs of AP flour, 100lbs of rice, 40 lbs of Maseca, and 40lbs of pizza flour.

      Family of 4 goes through it all over the year and i re-buy. Then I make it a point to make stuff from each every week to keep costs down.