• rumba@lemmy.zip
    link
    fedilink
    English
    arrow-up
    7
    ·
    22 hours ago

    I have space, I keep 50lbs of AP flour, 100lbs of rice, 40 lbs of Maseca, and 40lbs of pizza flour.

    Family of 4 goes through it all over the year and i re-buy. Then I make it a point to make stuff from each every week to keep costs down.